po_prani

Zimná sezóna sa nezadržateľne blíži a my sme si s Kubkom vzali na mušku ďalšieho adepta na vhodnú barefoot obuv pre deti – kompromisné čižmičky Baby BOGS Classic. A aby som vás, milé maminky, ušetrila od jednej z Vašich určite „najobľúbenejších“ činností – čistenia obuvi (i všetkého naokolo) od blata, dovolila som nášmu Kubkovi poriadne sa v čižmičkách vyblázniť. Vy to teda na Vašich deťoch už skúšať nemusíte. My Vám prezradíme, ako to celé dopadlo. No a uznajte samé, terén mal na to bláznenie ideálny.

na_ceste

 

Fakty o Baby BOGS Classic od výrobcu

Čižmičky Baby BOGS Classic sú 100% vodeodolné, vďaka 3 mm Neo-Tech™ izolácii udržia nohy v teple a Bogs Max-Wick™ udrží nohu v suchu. Sú prateľné v práčke (na ručnom programe na nízkych otáčkach pri teplote 30°C) a obsahujú Cozy plush podšívku s DuraFresh bio-technológiou pohlcujúcou zápach. Teplotný komfort je výrobcom garantovaný do -10°C.

Fakty o Baby BOGS Classic od nás

Testovali sme radu Baby BOGS Classic, vzor Navy Multi. Čižmičky sme kúpili v bazáre ešte v lete. Bolo to v čase, kedy som ešte len uvažovala nad spustením projektu www.bosacik.sk. Pred nami teda boli nosené jednu sezónu jedným dieťatkom. I napriek tomu však vyzerajú stále ako nové. My ich nosíme na tenkú pančušku už vyše mesiaca (od konca septembra).

Kubko mal v čase testovania dĺžku nôžky 14,0 cm a šírku 6,2 cm. Testovali sme teda veľkosť 23 s dĺžkou 15,1 cm a šírkou 6,4 cm.

Váhovo by som čižmičky Baby BOGS Classic zaradila k ultraľahkým. Váha novej, suchej a čistej čižmičky je cca 118 g. Pre predstavu som Vám odvážila i čižmičku po akcii – teda na podrážke mierne zablatenú a trošku navlhnutú. Aby ste teda vedeli, čo reálne na nôžkach Vaši malí chodci niekedy ťahajú.

vaha1 vaha2

Čižmičky Baby BOGS Classic majú vo veľkosti 23 výšku cca 14,5 cm. Výška je primeraná veľkosti nôžky dieťatka a nebráni pod kolienkom v pohybe nohy. Reálne však kvôli doplňujúcim prvkom, ktoré uľahčujú dieťatku obúvanie, chráni nôžku pred snehom či blatom zo zadnej strany len do výšky 7 cm. V takej výške sa totiž na zadnej strane nachádza suchý zips, ktorým sa čižmičky uťahujú – vzniká tam preto mini otvor, ktorým sa môže sneh alebo voda pri chôdzi dostať dovnútra. Nie je to však nič tragické, čo by sa kvalitným návlekom alebo otepľovačkami s gumičkou nedalo v zime vyriešiť.

Čižmičky sú dostatočne ohybné do každého smeru. Nosením krásne zmäkli a sú poddajné.

ohybnost

 

Čo hodnotím ako mínus je tvar špičky – ten môže pri menšom nadmerku pritláčať palček k ostatným prštekom na nohe. Preto je vhodné pri Baby BOGS Classic voliť radšej väčší nadmerok. Všetko však treba, samozrejme, s mierou – ani prehnaný nadmerok totiž nie je pre vývoj chôdze prospešný. Pre porovnanie uvádzam na jednej foto špičku u Filii (veľkosť 23) a Baby BOGS Classic (veľkosť 23).

filii_porovnanie

Dosť bolo teda faktov, poďme testovať!

Obúvanie čižmičiek je vďaka bočným úchytom jednoduché, čo ocenia hlavne pani učiteľky v jasličkách alebo v škôlke. Náš Kubko si čižmičky obúva vo svojom veku už takmer sám. Ešte pár týždňov a bude v obúvaní Baby BOGS Classic úplne samostatný.

obuvanie

 

Test sme realizovali v typickom jesennom počasí – veľa vody, blata, teplota tesne nad nulou. Čižmičky sme obúvali len na pančušku, čo vzhľadom k podmienkam úplne postačovalo.

Najskôr sme skúsili vodeodolnosť behaním po mokrej tráve.

v_trave

 

Tento test čižmičky Baby BOGS Classic úplne v pohode ustáli. Nôžka bola úplne v suchu a drobec vyzeral byť spokojný. Raz sa nám stalo, že sa jedna čižmička z nôžky zošmykla. Ale po poriadnom utiahnutí zadného pásika sa to už nezopakovalo.

Ako to je u nás zvykom, „trošku“ sme v testovaní pritvrdili.

To som už aj ja miestami pochybovala, či to tie čižmičky dajú. A výsledok ma veľmi milo prekvapil. Na jednej nôžke sme mali jemne navlhnutú pančušku. Evidentne tam prskla voda malému zhora – ale ani som sa tomu nedivila. Odolnosť voči vode hodnotím teda u nás na 95% (ak nemáte doma blatoboriča ako my, tak to pokojne môžeme zaokrúhliť na 100%). Teplotný komfort bol po dlhšom chodení v topánočke na 100% zachovaný a nôžka z Baby BOGS Classic po dvoch hodinách behania po vonku ostala teplá. Samozrejme sme ani zďaleka nedosiahli vonku teplotu akú uvádza výrobca, ale verím, že zateplením kvalitnou ponožkou zabezpečíte, že nôžky Vášho drobčeka ostanú v teple i pri nižšej teplote.

 

vysledok

 

Po takejto akcii zvyčajne veci končia v práčke. U nás tam skončili i Baby BOGS Classic čižmičky. Vybrala som krátky program, na 30°C, nízke otáčky. Do práčky som pridala mini dávku pracieho gélu a žiadnu aviváž. Sušili sme ich voľne, žiaden radiátor ani iný zdroj tepla. Čižmičky po opraní vyzerajú úplne ako nové.

Veď posúďte sami:

po_prani

 

ZÁVER:

Baby BOGS Classic sú 100% vodeodolné zateplené čižmičky vhodné na jar, zimu i jeseň. Svojimi vlastnosťami spĺňajú požiadavku barefoot kompromisu (dôvod na takéto začlenenie je nie úplne vhodný tvar špičky, ktorá môže pri menšom nadmerku spôsobovať stláčanie palca spolu s ostatnými prstami na nohe – riešením problému môže byť voľba primeraného nadmerku). Sú ľahké a veľmi pekne sa prispôsobia detskej nôžke. Podrážka je ohybná do všetkých smerov, nosením postupne mäkne. Čižmičky vďaka úchytom a pásiku so suchým zipsom v zadnej časti hravo obuje aj menšie dieťa, preto sú tou správnou voľbou do jasličiek alebo do materskej školy. Baby BOGS Classic sa vyrábajú v krásnych vzoroch pre dievčatá i pre chlapcov – môžu sa preto stať nielen čižmičkami do čľapkanice, ale štýlovo doplnia aj outfit Vášho drobčeka.

S vhodne voleným nadmerkom je Baby BOGS Classic ideálna barefoot obuv pre deti vhodná na normálnu nôžku s normálnym (prípadne vyšším) priehlavkom. Tieto čižmičky v pohode zvládnu aj bucľatejšie nožičky. Na tých štíhlych sa BOGSy môžu uvoľňovať a padať z nôh za pochodu.

Baby BOGS Classic odporúčam skôr pre pokročilejších chodcov, u začínajúcich by som sa priklonila skôr k 100% barefoot outdoorovým capačkám STONZ s PLUSFoam podrážkou (recenziu nájdete aj v našom blogu: http://bosacik.sk/blog/recenzia-stonz-booties).

A nakoniec, recenzované čižmičky Baby BOGS Classic nájdete aj u nás v e-shope: http://bosacik.sk/store?productlist-categories=bogs

Pridajte Komentár

Návrat hore