Rodinka Baby Bare FEBO sa rozrástla o ďalšiu novinku – model Sneakers. Ide o ľahké nízke tenisky, ktoré ich autorka Pavlína Lišková z malej slovenskej značky Baby Bare Shoes popísala takto: „Nízke priedušné tenisky slovenskej značky Baby Bare Shoes sú veľmi ľahké a flexibilné, majú patentovanú 3mm podrážku, ktorá je ohybná priečne aj pozdĺžne. Zvršok topánky je z priedušnej vodeodpudivej tkaniny v kombinácii s lemami z velúrovej kože. Vnútro topánky je vystlané textíliou. Majú nulový rozdiel medzi špičkou a pätou (zero drop). Topánky sú vhodné pre normálne široké nôžky s normálnym priehlavkom. Tenisky sú vhodné na teplejšiu jar a leto.

Mali sme to šťastie, že sme sa k nim dostali ako prví a tak sme im dali pár týždňov počas slnečných jarných dní zabrať. Radi sa s vami preto podelíme o naše dojmy z tohto fakt vydareného modelu.

Pre začiatok si dáme pár čísel. Testovali sme veľkosť 28, s rozmermi 18,0×7,3 (merané s provizórnou koženou vložkou, v modeloch, ktoré budú v predaji, bude vložka textilná) na nôžke 17,0×6,7. Bez vložky sme namerali rozmery 18,3×7,4. S tenkou textilnou vložkou môžete počítať s rozmermi niekde medzi našimi nameranými. Ako uvádza výrobca, topánočka je ultraľahká, pri danej veľkosti váži 138 g.

Recenzia na Baby Bare Shoes FEBO Sneakers 1 Recenzia na Baby Bare Shoes FEBO Sneakers 2 Recenzia na Baby Bare Shoes FEBO Sneakers 3

 

 

 

 

 

 

 

 

Tenisky Baby Bare Shoes Febo Sneakers sa vyrábajú v štyroch farebných variáciách – červená, šedá, modrá a šedo-ružová (foto prevzatá z oficiálne FB stránky Baby Bare Shoes) vo veľkostiach od 21 do 28.

Recenzia na Baby Bare Shoes FEBO Sneakers 4

Bosáčik, ktorý topánočky testoval, je prioritne „Fillofil“, ale tieto topánočky mu aj napriek väčšej šírke sadli okolo úzkeho členka i na normálne vysoký priehlavok skvele. Šírka mu neprekážala, no určite odporúčame pri výbere nadmerok do šírky zvážiť, veľa ho tam totiž netreba. Tento model by sme teda zaradili medzi modely, ktoré sedia na normálne široké i trošku širšie nožičky, s užším i normálne širokým členkom a nízkym a normálne vysokým priehlavkom. Jednoducho povedané, nie sú na extrémy – ani na extrémne vysoké priehlavky, ani na extrémne široké či úzke nožičky. Tvarovo sedia na nôžky plutvičky, teda užší členok, širšia prstová časť chodidla. Vzhľadom na výborný tvar špičky odporúčame voliť pri kúpe nadmerok cca 1 cm do dĺžky a 2-3 mm do šírky.

Recenzia na Baby Bare Shoes FEBO Sneakers 5

Obúvanie týchto tenisiek je hračka, aj predškolák to zvládne sám, keďže sa dajú pekne otvoriť a jednoducho pomocou dvoch suchých zipsov veľmi dobre utiahnuť. Už po prvých obutiach podrážka typická pre Baby Bare Shoes krásne zmäkla. Prirovnali by sme ju mäkkosťou napríklad k Beda či Vivobarefoot podrážke. Rovnako ako tieto podrážky majú podrážky Baby Bare Shoes hrúbku len 3 mm a sú odolné proti prepichnutiu, čo je úplne skvelé do akéhokoľvek terénu.

Recenzia na Baby Bare Shoes FEBO Sneakers 6 Recenzia na Baby Bare Shoes FEBO Sneakers 7

Topánočky majú vďaka svojmu jednoduchému športovo-slušňáckemu dizajnu fakt všestranné využitie. Obujete ich aj na nedeľnú prechádzku po meste a z botníka ich zaručene vyberiete i keď pôjdete na ihrisko či do lesa. Biela podrážka je síce za mňa smrť, ale pár kvapiek CIF-u, voda a handrička to dali rýchlo v prípade potreby doporiadku, aby biela bola zase biela. Všeobecne som ale tieto topánky riešila minimálne, venovala som im pozornosť len keď nebolo vidno kvôli tone blata červenú :D.

Testovanie síce prebiehalo v jari (teplota sa pohybovala od 20-25 stupňov), no ani raz som nevytiahla z topánky prepotenú nôžku. FEBO Sneakers môžeme teda zaradiť k tým vzdušnejším. A čo by to bola za testovačka bez extrémnych situácií? Pád do rybníka sme vyriešili do pol hodiny. Síce sa voda dostala do topánočky pravdepodobne hlavne zhora, no vyschla do použiteľnej podoby za 20 minút na slniečku, čím nás veľmi milo prekvapili. Vďaka tejto skúsenosti sme ich teda pasovali za letné tenisky, s ktorými pokojne môže Bosáčik spadnúť aj do jazierka.

Recenzia na Baby Bare Shoes FEBO Sneakers 8 Recenzia na Baby Bare Shoes FEBO Sneakers 9

Ako to už pri našich testovaniach býva, neobišiel test práčkou ani tieto tenisky. Výrobca to síce vyslovene neodporúča, ale po konzultácii sa tomuto testu nebránil :). Lebo povedzme si otvorene, občas sú už topánky po našich deťúrencoch ručne nevyčistiteľné. A ako správna gazdiná som zabudla, že mám v práčke topánky, ktoré by bolo dobre oprať na 20 či 30 stupňov a zapla práčku s troškou tekutého gélu na 40. Vyhlasujem, že prežili aj tento test, mierne síce niekde vyliezlo lepidielko (ale bola to moja blbosť), no inak vyzerajú po praní ako nové a sú pripravené na ďalší akčný deň.

Pred praním vyčistené od hrubej nečistoty

Recenzia na Baby Bare Shoes FEBO Sneakers 10

Po praní

Recenzia na Baby Bare Shoes FEBO Sneakers 11

ZHRNUTIE:

Baby Bare Shoes FEBO Sneakerstenisky vhodné pre detičky s nôžkami v tvare plutvičky (užší a normálne široký členok, nižší a normálne vysoký priehlavok, širšia predná časť chodidla). Vďaka svojim vlastnostiam sú vhodné na nosenie od jari až do jesene. Svojimi charakteristika spĺňajú všetky barefoot kritériá (správny tvar špičky, ohybná podrážka do všetkých smerov, nulový drop, mäkký opätok, ultraľahké, bez podpory klenby, zdravotne nezávadné). Ich bonusom je, že sú vyrobené na Slovensku. Bosáčik ich teda odporúča všetkými desiatimi. Kompletnú ponuku týchto tenisiek nájdete TU

Recenzia na Baby Bare Shoes FEBO Sneakers 12

Pridajte Komentár

Návrat hore