Výber tenisiek pre 4-ročného syna vyzeral na začiatku jari dosť biedne. Moja voľba z jesene dopadla dosť katastrofálne. Vivobarefoot Reno mu síce sedeli skvele, boli jeho obľúbené, no po troch mesiacoch nosenia boli súce tak akurát na darovanie, na ich predaj som fakt nenabrala odvahu. Veď posúďte sami. Farba ošúchaná (od prvého obutia), podrážka na viacerých miestach odlepená.

Recenzia Sole runner Puck 1

Recenzia Sole runner Puck 2

Úzka nôžka v päte a široká predná časť chodidla spojená s vysokými nárokmi na odolnosť voči chronickému okopávačovi chodiacemu do materskej školy výrazne zúžila môj výber a tak som sa rozhodla pre Sole runner Puck (pri veľkosti 30 sme mali nadmerok 1,3 cm na dĺžku a po 1 mm na šírku do každej strany). Prvý dojem syna po obutí topánok bol výborný. Potvrdil to slobodným pobehovaním po dome doplneným otázkou „Mami, môžem si ich už odložiť do botníčka?“.  Topánky mu skutočne sadli ako riť na šerbeľ a tak som si potvrdila, že som vybrala správne.

Recenzia Sole runner Puck 3

Pár základných info o Sole runner Puck

Sole runner Puck sú tenisky, ktoré spĺňajú aj tie najprísnejšie barefooot kritériá. 2,5 mm gumená podrážka, ľahko ohybná do všetkých smerov zabezpečí dokonalý kontakt nohy s povrchom, po ktorom kráča. Takú krásne tvarovanú špičku s luxusným priestorom pre dominantný palec má skutočne len málo barefoot topánok. Vyvýšená guma po celom obvode topánky zvyšuje odolnosť topánky voči okopaniu. Nulový drop je v tomto prípade úplnou samozrejmosťou. Váha jednej topánky vo veľkosti 30 je 112 gramov (výrobca dokonca udáva váhu topánky do veľkosti 30 len na úrovni do 90 gramov, čo ju radí do kategórie ultraľahkých).

Recenzia Sole runner Puck 4

Recenzia Sole runner Puck 5

Recenzia Sole runner Puck 6

Zvršok je textilný (rýchloschnúci a hydrofóbny canvas). Zapínanie je na praktický suchý zips našitý na dvoch pevných gumových pásoch, ktorý zabezpečí pevné držanie topánky aj na úzkom kotníku. Topánky sa obúvajú jednoducho a ako bonus sú veganské. Vyrábajú sa vo veľkosti od 25 (vnútorná dĺžka 16,5 cm a šírka 6,8 cm) do 35 (vnútorná dĺžka 22,5 cm a šírka 8,4 cm). Dostupné sú v dvoch unisex farbách – modrej (blue/black) a červenej (red/black). Súčasťou balenia sú vložky, ktoré majú pod pätou nalepený mäkký vankúšik. Ak z nich chcete barefoot topánky bez kompromisov urobte to tak ako ja, odlepte ho a vyhoďte do koša :-). Prípadne je možné nosiť tenisky úplne bez vložky.

Nemci sa nezaprú, v každom prípade už na prvý pohľad cena zodpovedá kvalite. Miestami je pod okrajom podrážky vidno transparentnú fóliu (podľa výrobcu teda nejde o lepidlo), no na vizuál ani funkčnosť tenisky to nemá žiaden vplyv.

Sole runner Puck sú ideálnou voľbou pre „plutvonožcov“, teda deti s úzkym členkom a širokou prednou časťou chodidla s dominantným palcom. Nie sú vhodné na vysoký priehlavok, šitie v oblasti priehlavku potom nohu zhora otláča (v tomto prípade odporúčam skôr tenisky Feelmax Luosma).

Prvé (interiérové) testovanie

Testovanie sme začali pozvoľne, lebo syn nečakane vyrástol z papúč. Dostal Sole runner Puck do škôlky na čas, kým som mu nesplašila nové papuče. Samostatne si ich rýchlo obul i vyzul, hlásil, že mu je v nich fajn a potrebuje na von druhé (tieto tenisky si samozrejme chcel nechať v škôlke). No jeho nápad som rýchlo zrušila a po dvoch týždňoch nosenia v interiéri sme s nimi vybehli prvýkrát von. Po interiérovom testovaní (lození po štyroch, behaní, skákaní,…) vyzerali tenisky stále ako nové. Nejavili žiadne známky používania.

Exteriérové testovanie

V exteriéri ich už synátor samozrejme nešetril. Ihrisko, pieskovisko, asfalt, lúka, les… To všetko sú lokality, ktoré so Sole runner Puck náš tester zdolával bez akýchkoľvek problémov. V každom type terénu tieto tenisky dopadli skvele. Aj napriek chôdzou jemne vyhladenej podrážke sa nijako extrémne topánky nešmýkali (najnáročnejšie v nich bolo zvládnuť mokrú lúku, ale i to sme nakoniec v pohode dali). Materiál, z ktorých sú tieto tenisky vyrobené, je vodeodpudivý (gumáky to však nie sú a keď s nimi prekročíte ich vodný stĺpec, pretečú) a rýchloschnúci (večer som ich vyprala, do obeda ďalšieho dňa boli úplne suché). Vodeodolnosť je podľa výrobcu možné zvýšiť impregnáciou, my sme ju však nemuseli vôbec použiť, keďže boli posledné mesiace u nás relatívne bez dažďa.

Stav topánok po 3-mesačnom intenzívnom nosení

Keďže sme mali len jedny topánky v danej sezóne, dostali Sole runner Puck od nás patrične zabrať. Denne boli na nohách aj 3-4 hodiny. Pred posledným odložením do škatuľky som ich ešte hodila do práčky – veď buď sa rozpadnú alebo to prežijú. A ja fakt oceňujem, ak sa obuv dá, hlavne po takom ničiteľovi akého mám doma, prať. A čuduj sa svete, prežili (stav na nasledujúcich fotografiách je už po vypratí na 30 stupňov s mini dávkou bežného gélového pracieho prostriedku a na nízkych otáčkach).

Ako teda naše testovanie dopadlo?

Relatívne mäkká gumená podrážka sa jemne na päte a špičke schodila. Áno, priznávam, bol v nich asi 2-krát na odrážadle, tak predpokladám, že to schodenie je hlavne výsledkom brzdenia. Inak na podrážke nebadať okrem jemného vyhladenia žiadne iné známky nosenia.

Recenzia Sole runner Puck 7

Po troch mesiacoch nosenia sa materiál na pár miestach jemne vyšúchal. V žiadnom prípadne však Sole runner Puck nedopadli ako Vivobarefoot reno, čo sme mali minulú sezónu. Najhoršie vyšúchanie (a na pravej topánke na jazyku až prešúchanie) sme zaznamenali práve v oblasti okolo kotníka. Ostatná časť topánky ostala stále reprezentatívna a skoro neporušená.

Recenzia Sole runner Puck 8

Lepenie na pár miestach trošinku zlyhalo. Nie je to však nič, čo by si človek nevedel dať sám zalepiť. Odlepované miesto sa vôbec ďalej nerozlepuje ani nepreteká cez neho voda. Mini odlepenie sa zjavilo najmä na zhybe, kde sa pri pohybe noha ohýba najviac.

Recenzia Sole runner Puck 9

Zhrnutie

Sole runner Puck sú skvelé 100% barefoot tenisky, ktoré ideálne sedia na úzky kotník, širokú prednú časť chodidla a normálny aj nízky priehlavok. Podrážka má 2,5 mm gumenú podrážku, zvršok je textilný vodeodpudivýrýchloschnúci canvas. Zapínajú sa na suchý zips našitý na pevnej gumičke. Váha jednej topánky pri veľkosti 30 je 112 g, čo ju radí k ultraľahkým teniskám. Ohybnosť je dokonalá, po pár noseniach podrážku zrolujete, ohnete v ktorejkoľvek časti. Vyrábané sú v dvoch farebných prevedeniach (modré a červené) vo veľkostiach 25 – 35. Tenisky Sole runner Puck sú ideálnou voľbou, ak máte doma dieťa, ktoré behá nielen po meste a ihriskách ale miluje pohyb po lese či lúkach. Vydržia toho fakt veľa, po impregnácii zvýšite ich vodeodolnosť a mohli by tak zvládnuť i rannú rosu. V prípade núdze prežijú aj vypratie. Po 3-mesiacoch nosenia vyzerajú stále dobre a reprezentatívne. Cena jednoznačne zodpovedá kvalite. A červené sú rovnako parádne pre chalanov i baby. Veď posúďte sami, my sme si veľkosť 31 vybrali už v červenom prevedení :-).

Recenzia Sole runner Puck 10

  Recenzia Sole runner Puck 11

Recenzia Sole runner Puck 12

Tenisky Sole runner Puck nájdete aj u nás v eshope na https://bosacik.sk/eshop/vyrobca/feelmax

Pridajte Komentár

Návrat hore