stonz_cik_1

Ak by existovala minulý rok skupina STONZ skeptik, som určite jej vedúca. Prvý názor na topánky so „starou“ podrážkou bol, že sú to Tesco tašky na nohy stiahnuté gumkami za nekresťanské peniaze. A ešte s nimi dieťa nemohlo ani ísť na betón! Do mesta teda fakt nanič. Môj manžel zdieľal so mnou podobný názor a len sme sa na seba pousmiali, že toto rozhodne dieťaťu na nohy nedáme. Podotýkam, že sme už skoro 3 roky barefootoví nadšenci, starší syn nosil vždy barefoot alebo kompromis, manžel behal výlučne naboso alebo v minimalistickej obuvi, ja som tiež častejšie bola vyzutá ako obutá.

…ale…

Prešiel rok a STONZ toho veľa pochopil. Pochopil, že ich produkt potrebuje zmenu. Zmenu v podobe PLUSFoam podrážky. Tá urobila na STONZ outtodorových capačkách priam zázrak. O tom však neskôr.

Oficiálny distributér pre STONZ na Slovensku www.stonzwear.sk opisuje tento produkt ako

jedinečné, celoročne nositeľné capačky do každého počasia, do vlhka aj snehu. Obuť sa dajú podľa počasia na bosú nôžku, ponožku, koženú capačku. Sú ideálne pre vyvíjajúcu sa nôžku… Booties majú extra široký otvor pre jednoduché nazúvanie a vďaka dvom regulovateľným gumičkám (na lýtku a na členku) sa utiahnu okolo detskej nôžky podľa potreby. Zabezpečia, že sa Booties nezošmyknú a detská nôžka bude spoľahlivo chránená pred vetrom aj chladom. Kombinácia vode a vetru odolného 600D nylonového zvršku, flísovej podšívky a protišmykovej Toughtek® podrážky robí z Booties ideálnu obuv pre rôzne typy outdoorových aktivít a hier. V chladnejšom počasí a do snehu ich zateplite vložkami Linerz z hrejivého Sherpa-fleece.“

Popis viac ako lákavý. Tak sme sa rozhodli ich vyskúšať.

Testovaný produkt: STONZ BOOTIES s podrážkou PLUSFoam, Výrobca STONZ

Veľkosť: XLarge (výrobcom udávané rozmery 17,25cm x 9,75cm)

Vložka LINERZ: XLarge (výrobcom udávané rozmery 16,5cm x 8cm)

Váha: vložka LINERZ – 120g, BOOTIES –230g SPOLU = 350g

stonz_vaha_1 plusfoam_vaha_1

Testujúci: Jakubko (1 rok 8 mesiacov, rozmery nôžky 14cmx6,2cm)

Rozhodla som sa vyskúšať o niečo väčšiu verziu ako je Kubkova nôžka. Je október a ja by som rada tieto outdoorové capačky využila ešte i na jar, keď z nich vytiahnem vložku.

Prvé dojmy

Prvýkrát sme ich vyskúšali doma. Trápila nás laryngitída, tak ani malý nemal pre moje experimentovanie extra pochopenie. Obuli sme ich hneď, jednoducho, bez akýchkoľvek problémov. A na moje  počudovanie v nich Kubko hneď začal spokojne behať po izbe, čupol si, vzal hračku, prešiel cez lego… no sadli mu fakt pekne a netváril sa, žeby mu niečo na nich vadilo. Evidentne mu ani nadmerok väčší ako mu bežne kupujem neprekážal.

Druhé a ďalšie dojmy

Druhý test sme už dali fakt ostrý. Vybrali sme sa von. Najskôr sme si pobehali po mokrom trávniku, potom po betónovej dlažbe a nakoniec si bežec prebehol po mokrej drevenej podlahe na terase. Zatiaľ sa tam na mokrom povrchu naboso aj vo všetkých topánkach, čo máme, vykotil. Nič. Pekne si mokrú terasu prešiel bez náznaku šmyku. Všetko dával s takou ľahkosťou, akoby na nôžkach nič nemal.

stonz_real_1_1 stonz_real_2_1

 

     

A ako to už u nás býva, novinky u nás musia zvládnuť test ohňom.. Vlastne pardón. Test vodou. Došlo i na polievanie záhrady (hoci posledné dni dosť pršalo) a nové STONZ-y z akcie samozrejme neboli vynechané. Čakala som, čo sa teda stane, keď sa malý pooblieval vodou a imitoval poriadny dážď. Detailný pohľad na STONZ-y mi však napovedal, že mám zachovať pokoj, že sa tá voda na nich pekne udrží a nepremoknú (pozn. neboli impregnované). Jemne premokli. Na jednom palčeku mal trošku mokro, keď som mu dala topánočky dole. Ale pri takom daždi ma to ani neprekvapuje. Bude to určite chcieť impregnáciu v prípade, že s nimi budete chcieť brázdiť mláky.

stonz_test_voda_1_1

stonz_test_voda_2_1

Tak a posledná skúška. Betón. Vybrali sme sa trošku na ulicu vyskúšať, ako sa v nich bude drobcovi chodiť po betónovej dlažbe. Žiaden problém. Chodil v nich úplne prirodzene, evidentne sa v nich cítil pohodlne. Po vyčistení a osušení podrážky som nenašla ani náznak toho, žeby sa STONZ-ami po betóne vôbec prešlo. Takže STONZ podrážka zvládla aj tento test na jednotku.

Záver

Ako sa dozviete, že je dieťaťu v nejakých topánkach pohodlne? Opýtate sa ho, ktoré topánočky si vezme, keď sa chystáte von. Dnes mi môj Kubčo ukázal na STONZ-y aj poobede. Pre mňa to je znamenie, že sa mu v nich chodí veľmi dobre. Popis výrobcu určite sedí, sú to outdoorové capačky vhodné na všetky povrchy. LINERZ vložka zabezpečí, že dieťatko bude mať nôžky v teple aj vo veľkých mrazoch a zvládnu aj primerané vlhko. Impregnáciou ani zatmelením nič nepokazíte. Ak sa teda rozhodujete, ktoré topánočky vybrať svojmu malému behačovi na zimu i prechodné obdobie, určite pri týchto STONZ-och rozhodnutie neoľutujete. A ak chcete 100% barefoot bez kompromisov, STONZ booties sú tá správna voľba.

STONZ Booties nájdete v predaji aj u nás v eshope http://bosacik.sk/store

7 názorov na “Recenzia STONZ booties”

  1. veronika palkova

   Dobrý deň, rozdiel je hlavne v tom, že podrážka PLUS Foam je určená už aj na betónové povrchy. STONZ na „starej“ podrážke sa rýchlo predrali a bolo ich treba tmeliť. Pri tomto type podrážky už táto práca odpadá. Po niekoľkomesačnom nosení vyzerá PLUS Foam podrážka ako nová. Zároveň je rozdiel v dĺžke booties. STONZ na Plus Foam podrážke má pri veľkosti XL dĺžku 17,25. Na starej podrážke mali len 16cm. Takže sú využiteľné i pre väčšie detičky.

  1. veronika palkova

   Topánočky sú naplno funkčné aj do snehu a mrazivej zimy. Vôbec sa hrúbky podrážky nemusíte báť, vložka je dosť hrubá a zároveň sa predpokladá, že dieťa v nich nebude postávať a teda bude v aktívnom pohybe. Máme veľa spokojných zákazníkov, ktorí kupovali STONZ s vložkou na začiatku zimy a komplet celú zimu v nich odchodili.

 1. Dobry den, ak spravne pocitam, syn mal na topanockach nadmerok 3,25cm. Moj syn ma dlzku nozky 12,5cm a uvazujem nas velkostou L prenho (15,2cm na dlzku) plus este vlozka vovnutri. Po vasej skusenosti by ste odporucali aj takyto nadmerok?

Pridajte Komentár

Návrat hore